فایل ورد مقاله طراحي بهينه ي فرآيند SCOT جهت کاهش (SO(2 و H(2)S و آلودگي هوا در محيط صنعتي پالايشگاه نفت شيراز

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله طراحي بهينه ي فرآيند SCOT جهت کاهش (SO(2 و H(2)S و آلودگي هوا در محيط صنعتي پالايشگاه نفت شيراز دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله طراحي بهينه ي فرآيند SCOT جهت کاهش (SO(2 و H(2)S و آلودگي هوا در محيط صنعتي پالايشگاه نفت شيراز  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله طراحي بهينه ي فرآيند SCOT جهت کاهش (SO(2 و H(2)S و آلودگي هوا در محيط صنعتي پالايشگاه نفت شيراز،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله طراحي بهينه ي فرآيند SCOT جهت کاهش (SO(2 و H(2)S و آلودگي هوا در محيط صنعتي پالايشگاه نفت شيراز :


محل انتشار: کنفرانس ملی علوم و مهندسی محیط زیست
تعداد صفحات:14
نویسنده(ها):
سارا بیژنی – دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاداسلامی واحد همدان
مهرداد چراغی – دانشیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان گروه محیط زیست

چکیده:
دی اکسید گوگرد بطور عمده از مصرف سوخت های فسیلی وارد جو می شود .انتشار (SO(2 در هوا اثرات زیانباری بر سلامتیافراد و محیط زیست دارد. از جمله موارد خطرناک برای سلامتی بشر بخصوص در مواردی که غلظت (SO(2 زیاد باشد می توانمشکلات وتنفسی، بیماریهای دستگاه تنفس و تشدید بیماری قلبی را نام برد. دراین مقوله به کاهش گاز سمی (SO(2 و H(2)S ازکوره زباله سوز واحد بازیافت گوگرد (Sulfur Recovery Plant) SRP پالایشگاه نفت شیراز پرداخته می شود. در این وتحقیق ازروش (Shell Claus Off Gas Treatment) SCOT استفاده گردیده است. در این مقوله تلاش بر این شده که برای حذف دیاکسید گوگرد و سولفید هیدورژ دو فرآیند صنعتی و نیمه صنعتی SCOT را مورد بررسی قرار داده و کاهش و یا حذف اینگازها و از بین برد آلودگی هوای محیطی ناشی از وجود این دو گاز سمی را در واحد صنعتی پالایشگاه نفت شیراز انجامدادیم که طبق نتایج حاصل، فرآیند نیمه صنعتی به لحاظ به صرفه بود و راحت بودن کار برای کارکنان انتخاب شد . جهتتجزیه وتحلیل داده ها از روش های پارامتریک شامل آزمون T و تجزیه واریانس (ANOVA) و همچنین روش ناپارامتریک من -ویتنی (Mann-Whitney test) برای هر دو گاز اندازه گیری شده، استفاده گردیده که در ادامه نتایج نشان داد بعد از استفاده ازروش SCOT میزا گازهای (SO(2 و H(2)S بطور قابل توجهی کاهش یافته است.

توضیحات بیشتر