فایل ورد مقاله امکان سنجي جايگزيني دو ستون تقطير معمولي بوتان زدا و ايزو- بوتان زدا با يک ستون تقطير ديوار مياني

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله امکان سنجي جايگزيني دو ستون تقطير معمولي بوتان زدا و ايزو- بوتان زدا با يک ستون تقطير ديوار مياني دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله امکان سنجي جايگزيني دو ستون تقطير معمولي بوتان زدا و ايزو- بوتان زدا با يک ستون تقطير ديوار مياني  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله امکان سنجي جايگزيني دو ستون تقطير معمولي بوتان زدا و ايزو- بوتان زدا با يک ستون تقطير ديوار مياني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله امکان سنجي جايگزيني دو ستون تقطير معمولي بوتان زدا و ايزو- بوتان زدا با يک ستون تقطير ديوار مياني :


محل انتشار: پانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران
تعداد صفحات:8
نویسنده(ها):
منوچهر منوچهریان – دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی، دانشگاه مهندسی فناوری نوین قوچان- خراسان رضوی، قوچان
مهدی نیکنام شاهرک – استادیار گروه مهندسی شیمی، دانشگاه مهندسی فناوری نوین قوچان- خراسان رضوی، قوچان

چکیده:
به دلیل ارزش اقت صادی میعانات گازی، سالها ست که جدا سازی هیدروکربن های سنگین نظیر پروپان، بوتان وپنتان از گاز طبیعی به عنوان یکی از واحدهای ا صلی پالایشگاههای گازی شناخته می شود. جدا سازی پروپان،بوتان و ایزو بوتان از مراحل گام به گام پردازش بازیابی مایعات از گاز طبیعی می باشد که اغلب با استفاده ازفرایند تقطیر انجام می گیرد. یکی از راه های افزایش راندمان در عملکرد برج های تقطیر استفاده از چیدمان های پتلیوک 1 و ستون دیوار میانی 2 ا ست. در این مقاله امکان سنجی استفاده از یک ستون تقطیر دیوار میانی بجای دو ستون تقطیر معمولی بوتان زدا و ایزو- بوتان زدا با ا ستفاده از نرم افزار Aspen Plus برر سی میگردد. نتایج حاصل از شبیه سازی نشان می دهد که در یک نسبت جریان برگشتی بهینه برای یک خلوص مورد نظر از محصدولات کلیدی، استفاده از سدتون دیوار میانی تا 6 مگاوات، معادل 8 % مصدرا انر ی حرارتی را کاهش می دهد.

توضیحات بیشتر