فایل ورد مقاله مطالعه عددي جابه جايي طبيعي نانوسيال آب-اکسيد مس در محفظه ايزاويه دار با نسبت منظري هاي مختلف

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله مطالعه عددي جابه جايي طبيعي نانوسيال آب-اکسيد مس در محفظه ايزاويه دار با نسبت منظري هاي مختلف دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله مطالعه عددي جابه جايي طبيعي نانوسيال آب-اکسيد مس در محفظه ايزاويه دار با نسبت منظري هاي مختلف  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله مطالعه عددي جابه جايي طبيعي نانوسيال آب-اکسيد مس در محفظه ايزاويه دار با نسبت منظري هاي مختلف،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله مطالعه عددي جابه جايي طبيعي نانوسيال آب-اکسيد مس در محفظه ايزاويه دار با نسبت منظري هاي مختلف :


محل انتشار: اولین همایش داخلی مکانیک
تعداد صفحات:9
نویسنده(ها):
قنبرعلی شیخ زاده – دانشیار دانشکده مهندسی مکانیک،دانشگاه کاشان
مجتبی سپهرنیا – دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک،دانشگاه کاشان
رضا صادقی – دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک،دانشگاه کاشان

چکیده:
در این مقاله میدان جریان و انتقال حرارت جابه جابجایی طبیعی در یک محفظه زاویه دار که با نانو سیال آب- اکسید مس پر شده است و از سمت راست گرم و از بالا خنک می شود را مورد بررسی قرار می دهد. معادلات حاکم بر جریان سیال به صورت عددی با روش حجم محدود با استفاده از نرم افزار انسیس حل شده اند. اثر عدد رایلی و نسبت منظری روی الگوی جریان و انتقال انرژی برای عددهای رایلی در محدوده 10 تا 10 با کسر حجمی ذرات جامد صفر تا چهار درصد و برای پنج نسبت منظری مختلف نشان داده شده است.همچنین اثر زاویه محفظه بر روی مقدار ناسلت مورد بررسی قرار گرفته است ونشان داده شده است که باافزایش انحراف محفظه برای همه نسبت منظری ها ، عددناسلت ابتدا افزایش و سپس کاهش می یابد. نتایج نشان می دهند که اثر عدد رایلی روی انتقال حرارت وقتی که محفظه کم عمق است ، داری اهمیت کمتری نسبت به حالتی که عمق بیشتراست می باشد. هدف این مقاله بررسی عدد رایلی روی جریان نانو سیال داخل محفظه ، اثر نانو ذرات روی انتقال حرارت وهمچنین بررسی زاویه انحراف محفظه روی میزان انتقال حرارت است.

توضیحات بیشتر