فایل ورد مقاله تاثير راهکارهاي تامين مالي بر ارزش افزوده اقتصادي در شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تاثير راهکارهاي تامين مالي بر ارزش افزوده اقتصادي در شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تاثير راهکارهاي تامين مالي بر ارزش افزوده اقتصادي در شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تاثير راهکارهاي تامين مالي بر ارزش افزوده اقتصادي در شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تاثير راهکارهاي تامين مالي بر ارزش افزوده اقتصادي در شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران :


محل انتشار: اولین کنفرانس ملی اقتصاد، مدیریت و فرهنگ ایرانی اسلامی
تعداد صفحات:22
نویسنده(ها):
مسعود ورامش – کارشناسی ارشد، دانشگاه مدیریت، دانشگاه ازاد اسلامی واحد اردبیل، ایران
ناصر یوسف نژاد – کارشناسی ارشد، دانشگاه مدیریت، دانشگاه ازاد اسلامی واحد تهران مرکز، ایران
علی آزاد جابلو – کارشناسی ارشد، دانشگاه مدیریت، دانشگاه ازاد اسلامی واحد رشت، ایران

چکیده:
تعیین ساختار سرمایه یکی از اساسی ترین عناصر در بیشینه سازی ثروت سهامداران است هر شرکتی بهترین روش ترکیب منابع تامین مالی را انتخاب کند باعث افزایش ارزش سهام داران خواهد شد. از این رو هدف این پژوهش، مطالعه تاثیر روش های تامین مالی بر ارزش افزوده اقتصادی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران میباشد. بدین منظور 72 شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران طی دوره 1386-1391 بهره گیری از روش پانل دیتا مورد بررسی قرار گرفته اند. این مطالعه تمرکز بر اثر سه متغیر تامین مالی درونی، انتشار سهام و تامین مالی از طریق بدهی ، همچنین چهار متغیر رشد درآمد، سودآوری، فرصت سرمایه گذاری و اندازه شرکت به عنوان متغیر کنترل درنظر گرفته شده اند. نتایج مطالعه حاکی است که متغیرهای تامین مالی از طریق سود انباشته و تامین مالی از طریق بدهی تاثیر مثبت و معناداری بر ارزش افزوده اقتصادی دارد و متغیر انتشار سهام از نظر آماری معنادار نیست همچنین متغیرهای اندازه شرکت و سودآوری تاثیر مثبت و معنادار و متغیر فرصت سرمایه گذاری تاثیر منفی و معنادار و متغیر رشد درامد از نظر آماری معنادار نیست.

توضیحات بیشتر