فایل ورد مقاله تحليل جايگاه مديريت روستايي در گردشگري پايدار روستايي (مطالعه موردي 14 روستا هدف گردشگري استان کرمانشاه)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تحليل جايگاه مديريت روستايي در گردشگري پايدار روستايي (مطالعه موردي 14 روستا هدف گردشگري استان کرمانشاه) دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تحليل جايگاه مديريت روستايي در گردشگري پايدار روستايي (مطالعه موردي 14 روستا هدف گردشگري استان کرمانشاه)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تحليل جايگاه مديريت روستايي در گردشگري پايدار روستايي (مطالعه موردي 14 روستا هدف گردشگري استان کرمانشاه)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تحليل جايگاه مديريت روستايي در گردشگري پايدار روستايي (مطالعه موردي 14 روستا هدف گردشگري استان کرمانشاه) :


محل انتشار: اولین کنفرانس ملی جغرافیا، گردشگری، منابع طبیعی و توسعه پایدار
تعداد صفحات:24
نویسنده(ها):
صبا نادری – کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری

چکیده:
گسترش بیش از اندازه شهرها و افزایش مشکلات ناشی از شهرنشینی جدید و همچنین خالی شدن روستاها که مطمئناً ناشی از عوامل مختلفی است و یکی از این عوامل برنامه ریزی ناقص در گذشته بوده است، باید چاره ای اندیشیده شود تا از این مسائل و مشکلات کاسته شود. یکی از راه حل ها برای رسیدن به توسعه پایدار، در زمینه توریسم و توسعه روستایی است، تا بتوان به پویایی جمعیت و اقتصاد این نواحی کمک نمود تا از این طریق بتوانیم کمی از بار مشکلات و مسائلی که روستاها و شهرهای ماگریبانگیر آنها هستند بکاهیم. استان کرمانشاه از سکونتگاه های روستایی متنوع و جاذبه های گردشگری زیادی برخوردار است، در این تحقیق روستاهایی که از پتانسیل بالایی در این زمینه برخوردارند و همچنین سازمانهای متولی گردشگری با هدف شناسایی جایگاه مدیریت روستایی در گردشگری پایدار روستایی مورد بررسی قرار گرفته است. ابزار جمع آوری اطلاعات کتابخانه ای و میدانی بوده و از روش توصیفی- تحلیلی و نیز برای جمع آوری داده ها پرسشنامه ای که مخصوص این تحقیق طراحی شد، بکاربرده شد. تجزیه و تحلیل آماری اطلاعات جمع آوری شده با استفاده از نرم افزار spss 20 و بررسی متغیرها (1-حجم کاری 2-فشار اجتماعی 3-جذابیت گردشگری (یا توریستی) 4-فرایند برنامه ریزی توسعه گردشگری (توریسم) روستایی 5-مشارکت محلی 6-مشارکت دولت 7-کنترل و نظارت محلی 8-اشتغال 9-نقش گردشگری در رشد و متنوع سازی اقتصاد محلی 10-سطح رفاه اجتماعی 11-آموزش و کارآموزی نیروی کار شاغل 12-وضعیت اطلاع رسانی 13-مناطق حفاظت شده محلی 14-تأمین حقوق امنیت گردشگران 15-رضایت مردم محلی 16-تفاهم و همکار) پرداخته شده است. نتایج تحقیق نشان می دهد که مدیریت روستایی از عوامل تأثیر گذار در توسعه و بهبود گردشگری پایدار است.

توضیحات بیشتر