فایل ورد مقاله بررسي خصوصيات فيزيکي و شيميايي و ردهبندي خاک بر اساس روش ردهبندي خاک(Soil Taxonomy)(مطالعه موردي: بخشي از منطقه جازموريان)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي خصوصيات فيزيکي و شيميايي و ردهبندي خاک بر اساس روش ردهبندي خاک(Soil Taxonomy)(مطالعه موردي: بخشي از منطقه جازموريان) دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي خصوصيات فيزيکي و شيميايي و ردهبندي خاک بر اساس روش ردهبندي خاک(Soil Taxonomy)(مطالعه موردي: بخشي از منطقه جازموريان)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي خصوصيات فيزيکي و شيميايي و ردهبندي خاک بر اساس روش ردهبندي خاک(Soil Taxonomy)(مطالعه موردي: بخشي از منطقه جازموريان)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي خصوصيات فيزيکي و شيميايي و ردهبندي خاک بر اساس روش ردهبندي خاک(Soil Taxonomy)(مطالعه موردي: بخشي از منطقه جازموريان) :


محل انتشار: اولین همایش الکترونیکی یافته های نوین در محیط زیست و اکوسیستم های کشاورزی
تعداد صفحات:12
نویسنده(ها):
اعظم علی عوضی – دانشجوی کارشناسی ارشد بیابانزدایی، دانشگاه هرمزگان
کبری مومنی – دانشجوی کارشناسی ارشد بیابانزدایی، دانشگاه سمنان
زهره مومن زاده – دانشجوی کارشناسی ارشد بیابانزدایی، دانشگاه یزد

چکیده:
با بررسی خصوصیات فیزیکی و شیمیایی می توان به روش های بهتر مدیریتی خاک پی برد. بدون شک با مدیریت خاک می توان کشاورزی بهتر و پایدارتری داشت. هدف از این مطالعه بررسی خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خاک بخشی از منطقه جازموریان می باشد. در این مطالعه تعداد چهار پروفیل در واحدهای فیزیوگرافی حفر گردید و در هر پروفیل بسته به اینکه چند افق وجود دارد نمونه خاک از هر افق برداشت گردید. بعد از اینکه نمونه ها آماده سازی گردیدند، آنالیزهای فیزیکی و شیمیایی انجام گردید و در نهایت خاک ها توسط سیستم رده بندی آمریکایی رده بندی گردیدند. نتایج آنالیزهای فیزیکی و شیمیایی حاکی از تجمع آهک و گچ در پروفیل های واقع در قسمت بالا دست منطقه که دارای بافت سبک است می باشد. همچنین در پایین دست منطقه و در واحد پلایا میزان رس افزایش یافته و بافت خاک سنگین می شود. در پروفیل شماره سه به دلیل بالا بودن میزان رس و نسبت جذب سدیم، سختی این خاک بیشتر و حفر آن به سختی انجام می گردد.

توضیحات بیشتر