فایل ورد مقاله کاهش خطا در شتاب سنج خازني MEMS به منظورافزايش دقت شتاب سنج با استفاده از مدولاتور سيگما دلتا

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله کاهش خطا در شتاب سنج خازني MEMS به منظورافزايش دقت شتاب سنج با استفاده از مدولاتور سيگما دلتا دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله کاهش خطا در شتاب سنج خازني MEMS به منظورافزايش دقت شتاب سنج با استفاده از مدولاتور سيگما دلتا  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله کاهش خطا در شتاب سنج خازني MEMS به منظورافزايش دقت شتاب سنج با استفاده از مدولاتور سيگما دلتا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله کاهش خطا در شتاب سنج خازني MEMS به منظورافزايش دقت شتاب سنج با استفاده از مدولاتور سيگما دلتا :


محل انتشار: اولین همایش ملی الکترونیکی پیشرفت های تکنولوژی در مهندسی برق، الکترونیک و کامپیوتر
تعداد صفحات:12
نویسنده(ها):
وحید حجتی – دانشجوی کارشناسی ارشد الکترونیک دانشگاه جامع امام حسین(ع)
سید محمد علوی – استادیار دانشگاه جامع امام حسین(ع)

چکیده:
مقابله با نویز به عنوان عامل محدود کننده دقت در سنسورهای با ابعاد میکرونی بسیار اهمیت دارد. در اینجا نشان می دهیم که با استفاده از مدولاسیون سیگما دلتا می توان علاوه بر اخذ خروجی دیجیتال، توان نویز براونی را کاهش داد. در این مقاله ابتدا به معرفی منبع عمده تولید نویز پرداخته شده و سپس مدولاتور سیگما دلتا شرح داده شده و ترکیب خاصی از آن به منظور کاهش خطای غیر سیستماتیک مکانیکی طراحی گشته است. در این طراحی یک شتاب سنج خازنی میکرو الکترومکانیکی به صورت حلقه بسته با شتاب ورودی قابل قبول 10g ± مدل سازی و شبیه سازی شده است. از میان انواع مبدل ها و روش های حسگری موجود، از روش خازنی به دلیل سازگاری آن با تکنولوژی Mems و مدارات مجتمع جهت پردازش سیگنال استفاده شده است. در طراحی مدارات الکترونیک از یک تقویت کننده مد بار سوئیچ خازنی برای رسیدن به بهره بالا و یک مدولاتور سیگما دلتا جهت کاهش نویز استفاده شده است. هدف این طراحی، کم کردن نویز کلی معادل شتاب از طریق کم کردن نویز براونین معادل شتاب و بدست آوردن مقداری بهینه برای مقادیر خازنی است. در این طراحی میزان فرکانس 16 KHz حاصل گردیده است. . با استفاده از نتایج این شتاب سنج مقادیر حساسیت، نویز براونین معادل شتاب، نویز مداری معادل شتاب، و نویز معادل کلی شتاب به ترتیب 0356 pfg -1، 065µgHz -1/2 ، 056µgHz -1/2 ، 086µgHz -1/2 ، بدست آمده است که این مقادیر خوب و بهینه ای هستند.

توضیحات بیشتر